XXII Međunarodna tribina kompozitora - ISKORAK U NEOBIČNO

ISKORAK U NEOBIČNO
XXII Međunarodna tribina kompozitora,
Beograd 7-11.11.2013.

četvrtak, 7. novembar, 20h
Sala Amerikana Doma omladine

Svečano otvaranje / Dodela Mokranjčeve nagrade

LP Duo: Andrija Pavlović i Sonja Lončar, analogni sintisajzeri

Gost koncerta: Ivan Marjanović, elektronski bubanj

György Ligeti (Mađarska) – Hungarian Rock, Continuum (transkripcija LP Dua za sintisajzere)
Kim Helweg (Danska) – Resurrection, Electronica
Ivan Božičević (Srbija/Hrvatska) – Spring Passes, za sintisajzere i elektronski bubanj
Huba De Graaff (Holandija) – The Electrina’s
Chiel Meijering (Holandija) – Rondo
Antonio Correa (Kolumbija) – Should I care where are you from?
Marc Mellits (SAD) – Red
Vladimir Pejković / Božidar Obradinović (Srbija) – Uzajamnost na delu

petak, 8. novembar, 20h
Studio 6 Radio Beograda
(direktan prenos na trećem programu Radio Beograda i snimanje za Digital kanal RTS-a)

Ansambl Gradilište

Marina Nenadović, flauta, Veljko Klenkovski, klarinet, Mladen Drenić i Slađana Cvejić, violine, Ljubomir Milanović, viola, Srđan Sretenović, violončelo, Boban Stošić, kontrabas, Karolina Beter, blok flauta (gost ansambla)

Bill Doerrfeld (SAD) – Groove 1217, za 2 violine, violu, violončelo i kontrabas
Miloš Zatkalik (Srbija) – Četiri komada koja nisu mogla drukčije izgledati za klarinet i violončelo
Anna Korsun (Ukrajina) – Son-Barva, za flautu, klarinet, violinu i violu
Stanislava Gajić (Srbija) – Diva, za flautu i kontrabas
Dejan Despić (Srbija) – Danze Rustiche, za violinu, violu i violončelo
Thomas Simaku (Velika Britanija) – Soliloq, za rikorder solo
Hikari Kiyama (Japan/Belgija) – String trio
Ionel Petroi (Francuska) – Face 12 & 18, za gudački kvartet

subota, 9. novembar, 20h
Hol Narodne banke Srbije, Slavija

Ansambl 4Saxess (Slovenija)

Lev Pupis, sopran saksofon, Oskar Laznik, alt saksofon, Primož Fleischman, tenor saksofon, Dejan Prešiček, bariton saksofon

Igor Lunder (Slovenija) – Worksong & Spiritual
Jana Andreevska (Makedonija) – I am a Falcon
Vladimir Tošić (Srbija) – Altus
Nenad Firšt (Slovenija) – Hip
Pande Šahov (Makedonija/ V. Britanija) – Saxophone quartet No.2
Ivan Brkljačić (Srbija) – Quattro temperamenti
Ante Grgin (Srbija) – Sonata za alt saksofon i klavir (II stav – Blues)

nedelja, 10. novembar, 17.30h
Hol Narodne banke Srbije, Slavija

Muzika za 2 (+1)

Relja Turudić, Zoran Anić i Miloš Janjić, gitare, Katarina Milošević, Neda Arsenijević i Aleksandar Ružičić, flaute, Slađana Cvejić i Miljana Popović, violine, Atila Sabo, Nemanja Marjanović i Mirjana Bubić, viole

Agustin Castilla-Avila (Španija) – Caged music II, za 2 preparirane gitare
Caged music III, za 3 preparirane gitare
Tatjana Milošević (Srbija) – Vice Versa, za 2 viole
Djordje Marković (Srbija) – Pulsar za 2 gitare
Mirjana Živković (Srbija) – Nove folklorne intonacije I & II, za 2 flaute
Anica Sabo (Srbija) – Nasmeh v slovarju, za flautu i violu/recitatora
Dragana Jovanović (Srbija) – Prelid, za 2 gitare
Jovanka Trbojević (Srbija/Finska) – With Bartók in mind, za 2 violine
Jelena Dabić (Srbija/Nemačka) – Ein Stück für zwei Gitarren, za 2 gitare
Daniel Mehdizadeh (Kanada) – Danse Burlesque, za 2 gitare

nedelja, 10. novembar, 20h
Hol Narodne banke Srbije, Slavija

Jedna, dve i tri harmonike

Vladimir Blagojević, Miloš Katanić, Darko Dimitrijević, Petar Mirkov, Nebojša Aćimović, Aleksandar Stefanović, Luka Lopičić, Damir Odobašić

Sonja Mutić (Srbija) – In it, za harmoniku Ada Gentile (Italija) – Blue Andante, za harmoniku Jasna Veljanović (Srbija) – Fantazija, za harmoniku Ana Gnjatović (Srbija) – Tin Cry, za harmoniku Matija Anđelković (Srbija) – Mrtva priroda, za 3 harmonike Mesruh Savaş (Turska) – Soluk /suz, za harmoniku Draško Adžić (Srbija) – Die Drehorgel, za harmoniku Ljubomir Nikolić (Srbija) – Balkanski motivi, za 2 harmonike

ponedeljak, 11. novembar, 20h
Hol Narodne banke Srbije, Slavija

Ansambl Studio 6

Milana Zarić, harfa, Karolina Beter, blok flauta, Borislav Čičovački, oboa, Nenad Marković, truba, Mirka Šćepanović, violina, Ivana Grahovac, violončelo, Vladimir Blagojević, harmonika, i Jasna Veličković, klavijature

Svetlana Maksimović (Srbija) – Seni prethodnika, za obou, violinu, violončelo i harfu
Bojan Barić (Srbija) – Trigonometrija, za rikorder, obou, trubu i traku
Božo Banović (Srbija) – NE-SUVIŠE-BLISTAVO MORE, za obou, violončelo i harfu
Branka Popović (Srbija) – Lines & circles…, za blok flautu, trubu, harfu i harmoniku
Jasna Veličković (Srbija/Holandija) – Kiseonik, za rikorder, trubu, klavijaturu, harfu i harmoniku
Kotoka Suzuki (Japan) – While Ripples Enlace.., za alt rikorder i elektroniku
Nickos Harizanos (Grčka) – IHO, op.34, za rikorder, violinu i violončelo
Cornelius Cardew (Velika Britanija) – Paragraph 6, ceo ansambl

Propratni programi:

sreda, 6. novembar, 20.00h
Sala Udruženja kompozitora Srbije

Predavanje
Huba De Graaff (Holandija)
Sintisajzer u umetničkoj muzici

subota, 16. novembar 11-14h i 16.30-18.30h
nedelja, 17. novembar, 11-14h i 16.30-18.30h
Sala Amerikana Doma omladine

Radionica Rastka Popovića
Električna viola u savremenoj muzici
Mogućnosti koje električna viola pruža kompozitorima

Razglasi ovaj događaj! Eksportuj u kalendar

Izmeni podatke o događaju

Novosti o događaju (1) Sve Izmene (1)

  1. Tijana Djuricic pre oko 4 godine:

    Promena slike.

Želiš da dodaš nešto? Prijavi se ili otvori nalog.

XXII Međunarodna tribina kompozitora - ISKORAK U NEOBIČNO, Dom Omladine, Beograd

Ostali događaji na ovom mestu

Saznaj više o ovoj lokaciji i pronađi ostale nastupajuće događaje →